• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Кравчук заявив, що пам'ятає про "план Штайнмайера", але не розуміє, як його впровадити

Реклама на dsnews.ua

Україна не відмовлялася від "формули Штайнмайера" щодо врегулювання ситуації на Донбасі, але її буде складно імплементувати на практиці

Про це глава української делегації в Тристоронньої контактної групи, перший президент країни Леонід Кравчук заявив в ефірі телеканалу "112 Україна", передає "ДС".

"Про формулу Штайнмайера безпосередньо розмови не було. Але я не виключаю, що вона буде. Ми ніколи не відмовлялися, президент (України Володимир Зеленський — "ДС") Зеленський, наші дипломати та інші посадові особи ... ми не відмовлялися від формули Штайнмайера", — сказав він.

Кравчук також додав, що поки немає розуміння, як її імплементувати.

"Інша справа, як її розуміти, як її імплементувати. Це вже механізм введення формули в практичне життя. Як це зробити? Це вже потрібно думати, обговорювати і пропонувати. А саму формулу потрібно приймати, тому що вона схвалена, в тому числі, і підписами в Тристоронньої контактної групи", — зазначив перший президент України.

Нагадаємо, 1 жовтня 2019 року в Мінську українська сторона ТКГ підписала "формулу Штайнмайера". Спочатку про це повідомили російські ЗМІ, потім тодішній представник Києва в ТКГ Леонід Кучма, а після підтвердив і президент Володимир Зеленський, уточнивши, що "Україна узгодила текст формули".

Формула полягає у варіанті врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом надання особливого статусу окремим територіям Донбасу (спочатку тимчасового), а потім постійного — після доповіді представників ОБСЄ за підсумками місцевих виборів на непідконтрольної території Україні. У самій формулі немає згадки про розведення сил.

Парламентська опозиція сприйняла підписання (погодження) "формули Штайнмайера" ознакою "капітуляції України перед путінською Росією". У великих містах України пройшли мітинги та акції протесту проти підписання Україною "формули Штайнмайера" під гаслом "Ні капітуляції!".

    Реклама на dsnews.ua