• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Кремль бісить той факт, що Україна буде членом ЄС, — Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що заяви міністра закордонних справ РФ Сергія Лавров про те, що їх нібито не цікавить кандидатство України на вступ до ЄС — "це прояв роздратування"

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив очільник українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону у п'ятницю, 24 червня, передає "ДС".

"Їхня кволість в реакція є награною. Насправді Москву бісить той факт, Україна буде членом ЄС. Згадайте, 30 років нас готували російським наративом про те, що Україна нікому не потрібна і що її ніхто не чекає в Європі, що ми повинні про це забути і розвернутися до РФ. І ось цих 30 років роботи просто в смітник, тому що Україна йде в ЄС. Це підтверджено тепер нарешті з боку само Європейського Союзу. Тому вони кволо видають заяви, щоб показати, що їм байдуже. Їм глибоко не байдуже. Вони залюбки хотіли би зупинити цей процес, але цієї можливості не мають", - сказав Кулеба.

Також український дипломат відповів на заяву російського колеги. Кулеба підкреслив, що створити коаліцію проти країни-агресорки — це цілком правильне рішення. 

"І ті заяви Лаврова — це прояв роздратування. Але коли є країна, яка стає агресором, проти неї формується коаліція держав, які хочуть поставитити її на місце. Тому тут немає жодної проблеми в тому, що формується коаліція, але ця коаліція є проти держави, яка є агресором і злочинцем", — зауважив він. 

Нагадаємо, Україна офіційно отримала статус кандидата в члени Європейського Союзу. Відповідне рішення 23 червня ухвалила Європейська Рада на саміті лідерів ЄС у Брюсселі.

Згодом у Кремлі відреагували на рішення ЄС надати Україні статус кандидата в члени ЄС. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Європейський союз та НАТО формують коаліцію для війни з РФ. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua