• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Кремль доручив пропагандистам морально готувати росіян до здачі Херсона, — ЗМІ

У Кремлі розробили низку рекомендацій (методичок) для російських пропагандистів на тему, як підготувати населення Росії до того, що окупанти можуть залишити Херсон.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі російського видання "Meduza", яке отримало дві так звані методички, передає "ДС".

В одному документі пропонується розповідати, що для Києва дуже важливий херсонський напрямок і тому він кидатиме "десятки тисяч" військових, щоб здобути тут перемогу. Також там зазначається, що Херсон може стати пасткою для російських військ, які не матимуть шляхів для відступу.

"Російські війська прагнуть зберегти життя мирних жителів та особового складу. Саме небезпекою завдання масованого удару по місту величезним угрупованням націоналістів продиктовано евакуацію мирних жителів міста на лівий берег Дніпра", — наголошується в методичці.

"Противник хоче, щоб Херсон став пасткою для Росії, полем битви з десятком тисяч жертв. ЗСУ планують влаштувати теракт, зруйнувавши Каховську ГЕС. Підрив ГЕС може стати "пасткою" для наших бійців. У цьому випадку буде затоплено населені пункти з мирними жителями, наші військові опиняться у казані і навіть не зможуть прийняти бій — їх просто змиє", — йдеться у рекомендації.

В іншій методичці, підготовленій у Кремлі, окремо прописано, що держпропаганді потрібно "звернути увагу" на виступ дипломата, історика та політолога, члена наукової ради при Раді безпеки РФ Анатолія Торкунова. На зустрічі Путіна з істориками Торкунов згадав про Полтавську битву і заявив, що до перемоги в ній Петро "відходив до Полтави" і саме відступ зрештою призвів до "перелому у війні".

Джерела видання у Кремлі також зазначили, що рішення про відступ з Херсона президентом РФ Володимиром Путіним ще не прийнято, а російська влада вважає здачу Херсона "небажаним", але "імовірним" варіантом розвитку подій на фронті.

Як повідомляла "ДС", раніше аналітик американського Інституту вивчення війни (ISW) Катерина Степаненко заявила, що ЗСУ до кінця цього року можуть взяти під свій контроль правобережжя Херсонської області, а щодо звільнення самого Херсона ситуація менш зрозуміла, бо поки що важко спрогнозувати, що саме робитимуть росіяни.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua