• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Кремль ще не ухвалив остаточного рішення про новий наступ на Україну в 2023 році, — NYT

Російські високопосадовці поки що не можуть дійти згоди щодо того, чи здійснювати новий військовий наступ в Україні найближчої зими

Шойгу, Герасимов, Путін та Суровікін
Шойгу, Герасимов, Путін та Суровікін
Реклама на dsnews.ua

Про це журналістам у вівторок, 20 грудня, заявив високопосадовець Державного департаменту США на умовах анонімності, передає "ДС" із посиланням на The New York Times.

За словами американського посадовця, у найвищих військових колах Росії тривають внутрішні дискусії про те, чи можуть російські військові здійснити новий наступ.

Посадовець сказав, що США спостерігають "суперечливі речі" в цих дискусіях: деякі чиновники наполягають на новому наступі, тоді як інші ставлять під сумнів, чи має Росія потенціал для цього.

Представник Держдепу не уточнив, на основі яких розвідувальних даних США визначають характер обговорень вищого керівництва РФ, але додав, що наразі незрозуміло, до чого "призведуть їхні (Росії) фактичні дії".

BBC додає, що є ті, хто підтримує це рішення, але "є й інші, хто має реальні питання" щодо доцільності цього починання. Росіянам належить врахувати рішучість України продовжувати відвойовувати свою територію.

Крім того, США спостерігають "дуже значний" дефіцит боєприпасів у російських військ, а людей "кидають у бій" без навчання та злагодження, що обмежує ефективність атак. Все це "накладає обмеження" на російські плани, проте російська військова машина, як і раніше, велика, хоч і працює зі "страшними витратами".

Нагадаємо, минулого тижня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав, що, на його думку, Росія мобілізує 200 тисяч нових військових і може спробувати захопити Київ уже в січні 2023 року.

Міністр оборони Олексій Резніков також вважає, що російські війська готуються до нового масштабного наступу в лютому 2023 року.

Водночас в Пентагоні висловлювали сумнів у тому, що Росія може в найближчому майбутньому здійснити наступ на Київ, але не думають, що Москва відмовилася від намірів захопити територію України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua