• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кримським татарам важко виживати у реаліях "русского міра", - Порошенко

18 травня 1944 року сталінські кати почали раптову і жорстоку депортацію кримських татар з рідної землі. Внаслідок цього брутального злочину від голоду, хвороб та виснаження у місцях заслання загинуло понад 30 тисяч кримських татар.

Реклама на dsnews.ua

Про це у річницю депортації кримських татар заявив лідер партії "Європейська солідарність", пʼятий президент України Петро Порошенко, інформує "ДС".

Він зазначив, що це "статистика тільки першого року".

"Насправді реальний розмір втрат важко встановити, бо ми добре пам’ятаємо, як робилась офіційна статистика в СРСР", — цитує слова Порошенка пресслужба "ЄС".

"Безумовно, це був геноцид — один із найтяжчих злочинів, який може бути вчинений проти людства. Ще за часів мого президентства, 12 листопада 2015 року парламент України нарешті назвав речі своїми іменами і визнав депортацію 1944 року геноцидом", — підкреслив народний депутат у своїй заяві.

Порошенко зазначив, що "боротьба із примарами червоного терору продовжується і зараз, 77 років потому".

"Нині сталінські кати втілилися у цілком реальних режимників Путіна і чинять жорстокі та цинічні злочини над невинними людьми — викрадення, катування, позбавлення волі на півострові продовжуються. З болем відчуваю, як важко кримським татарам знов виживати у реаліях "русского міра". Звертаюся до братів-татарів: "Європейська Солідарність" з вами. Увесь цивілізований світ з вами!

Вірю, український суверенітет неодмінно буде відновлено на Кримському півострові, і Крим повернеться до України. Слава незламному і вільнолюбному кримськотатарському народові! Слава Україні!" — сказав пʼятий президент.

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки громадян України примусово депортували з окупованого Криму у 2020 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua