• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

КСУ вирішив не відволікати Зеленського участю у розгляді "земельного питання"

Конституційний Суд відмовив у задоволенні клопотання нардепа від ОПЗЖ Василя Німченка, який вимагав залучити президента Володимира Зеленського до участі в розгляді справи щодо відповідності Основному закону закону про ринок землі

Будівля Конституційного суду
Будівля Конституційного суду / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення судді ухвалили у нарадчій кімнаті, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Розглянувши клопотання Василя Івановича Німченка про запрошення Президента України для участі у цій справі, Конституційний Суд вирішив відмовити у заявленому клопотанні", — сказав заступник голови КС Сергій Головатий.

Німченко просив суд залучити Президента, аби він надав пояснення, чому минулого року брав участь у розгляді парламентом оспорюваного нині закону про ринок землі.

Це клопотання підтримали і народні депутати від "Батьківщини" Юлія Тимошенко та Сергій Власенко.

"Було багато суб’єктивних речей з боку Президента під час засідання Верховної Ради, на якому приймався закон, який сьогодні є предметом конституційного розгляду… Відтак я підтримую клопотання про те, щоб запросити Президента України, щоб він, по-перше, надав більші пояснення, ніж ті, які ми маємо у матеріалах справи, а по-друге, щоб він відповів на питання, які стосуються його особисто як Президента у цьому засіданні Верховної Ради", — заявив Власенко.

Водночас представник Верховної Ради у КС Ольга Совгиря заперечувала у задоволенні цього клопотання. Вона апелювала до того, що для запрошення Президента нема потреби, оскільки його інтереси у КС представляє Федір Веніславський.

Як повідомлялося, у четвер, 3 червня, Велика палата КС продовжила розгляд обʼєднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.

Ініціатори конституційного подання стверджують, що ухвалення парламентом закону відбулося з порушенням, а його положення суперечать приписам Конституції.

Вони заявляють, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Суддями-доповідачами у цій справі виступають Ігор Сліденко й Олександр Литвинов.

КС розпочав розгляд справи щодо конституційності закону про відкриття ринку землі 29 вересня 2020 року, однак тоді слухання відклали на прохання представника Президента у КС Федора Веніславського.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua