• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Куба не проти, щоб її громадяни воювали проти України на боці РФ, — посол у Москві

Куба не проти легальної участі своїх громадян на стороні росіян у війні Росії з Україною

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол Куби у РФ Хуліо Антоніо Гармендіа Пенья, передає "ДС" із посиланням на росЗМІ.

"Ми не маємо нічого проти кубинців, які хочуть просто підписати контракт і легально брати участь із російською армією в цій операції. Але ми виступаємо проти нелегальності й операцій, які не мають нічого спільного з легальним полем", – сказав дипломат.

Так він прокоментував те, що на початку вересня на Кубі почалися арешти членів угруповання, яке вербувало найманців для війни РФ проти України. 4 вересня МЗС Куби повідомило, що влада країни працює над "нейтралізацією й ліквідацією" мережі торгівлі людьми, якою керували з Росії. Метою організації було втягування кубинських громадян, котрі проживають як у РФ, так і на Кубі, до складу збройних сил, які беруть участь у "воєнних операціях в Україні", зазначили в міністерстві.

Посол Куби у РФ зазначив, що конкретно в цій ситуації йдеться про "шахраїв і бандитів". 

"Ідеться про поганих людей, які на підставі такого важливого питання, як воєнна операція, як відносини між нашими країнами, хочуть заробити грошей, хочуть покласти гроші у свою кишеню й займатися нелегальною діяльністю", – сказав посол.

Він також додав що всі затримані є громадянами Куби. Прокурор Хосе Луїс Реєс заявляв, що причетних може очікувати тюремне ув'язнення на строк до 30 років, довічне ув'язнення або смертна кара – залежно від тяжкості й типу злочинів. Заарештованим інкримінують, зокрема, торгівлю людьми, найманство та ворожі дії проти іншої держави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua