• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кулеба нагадав західним лідерам про їхні помилки в 2014 році

Захід не має повторювати помилки 2014 року, коли він не займав чіткої позиції в конфлікті між Росією та Україною

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі "1+1", коментуючи переговори з західними колегами, передає "ДС".

На думку глави МЗС України, подальше загострення з боку Росії буде кроком, який занадто дорого їй обійдеться.

"Ті рішення, які ухвалюються і проробляються зараз в багатьох столицях, — вони безпосередньо спрямовані на стримування Російської Федерації, на те, щоб демотивувати Росію від будь-яких подальших агресивних кроків. Тобто там, де вони знаходяться, вони мають зараз зупинитися, а потім просто відійти назад. І зрештою в кінці має відбутися і деокупація наших територій", — зазначив міністр

Кулеба акцентував, що з партнерами ми зараз говоримо про те, що категорично неприпустимо повторювати помилки, які вони зробили в 2014 році.

"І зараз ми бачимо, що цього немає. Це проявляється дуже чітко в двох елементах. По-перше, одностайна підтримка України миттєва. І ніхто не починає запитувати: "Хто там насправді винен? А може, Україна теж?" Дуже чітке: "Це робить Росія. Ескалацію робить Росія. Україна заслуговує на повагу за свою виважену позицію". Цю помилку ми усунули: коли вони не могли в 2014 році швидко визначити і зайнятий той чи інший бік. І по-друге — і це був мій ключовий сигнал і одна з ключових тем моїх розмов в Брюсселі і тих 17 телефонних розмов, які я провів за останні два тижні з міністрами закордонних справ інших країн: що за правильними своєчасними словами мають настати правильні своєчасні дії", — сказав міністр.

За словами Кулеби, американські санкції, є прикладом таких своєчасних дій.

"Мета — щоб ми зберегли життя людей. Щоб Росія відчула, що подальший наступ, подальше загострення є кроком, який занадто дорого їй коштуватиме", — акцентував міністр.

Як повідомляла "ДС", президент США Джо Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Росії через втручання Кремля в президентські вибори в країні в 2020 році.

Крім того, міністерство фінансів США в партнерстві з Європейським союзом, Великобританією, Австралією та Канадою ввели санкції проти 8 фізичних і юридичних осіб РФ, що мають відношення до триваючої російської окупації і репресій в Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua