• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Кулеба назвав головну перепону для України на шляху до ЄС і НАТО

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що головною перепоною вступу України в ЄС та НАТО є те, що окремі члени цих союзів дивляться на Україну крізь призму їхніх відносин з Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це Кулеба сказав в інтерв’ю німецькому виданню Zeit, передає "ДС".

За словами Кулеби, членство України в ЄС та НАТО — це лише питання часу. 

"Україна — природна частина європейської та євроатлантичної спільноти. Ми розуміємо, що в ЄС існує певний скепсис щодо подальшого розширення. І що країна має відповідати всім Копенгагенським критеріям, яких ми досягнемо. Втім, не це головна перепона для нашого членства в ЄС", — сказав міністр.

За його словами, головна перепона — "те, що окремі країни НАТО та ЄС досі дивляться на Україну крізь призму своїх відносин з Росією". 

"І тому мій меседж до них простий: сприймайте Україну за її власними якостями та чеснотами. Ми заслуговуємо на те, щоб на Україну дивилися як на Україну. Відносини з Росією — це одне, відносини з Україною — це інше", — зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю німецьким журналістам назвав російським наратив про те, що Україні не потрібно надавати озброєння, і заявив, що Росія блокує Нормандський формат.

Також Дмитро Кулеба заявив, що Росія прагне провалити виконання Мінських домовленостей і таким чином забезпечити собі свободу дій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua