• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кулеба озвучив можливий компроміс України по Донбасу

Реклама на dsnews.ua
Україна не готова переступати через "червоні лінії" і відмовлятися від суверенного контролю над окупованим Кримом і Донбасом, але готова йти на компроміс

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

"Ми ніколи не відмовимося від суверенного контролю над Донбасом або Кримом, і неважливо, скільки часу нам це знадобиться, але ми будемо деокупувати ці території і реінтегрувати їх в Україну", - сказав Кулеба.

Глава МЗС зазначив, що Україна запропонувала Росії "просте рішення".

"Ми пропонуємо Росії дуже просте рішення: ми ніколи не будемо перетинати наші червоні лінії, які є суверенітетом і контролем нашого кордону. В обмін ми готові вести переговори про особливий статус цих регіонів у межах України, не надаючи їм право мати право вето на будь-які загальнонаціональні рішення", - сказав Кулеба.

Міністр також висловив упевненість, що конфлікт на Донбасі можна врегулювати тільки дипломатичним шляхом.

"Я вважаю, що у дипломатії є шанс. Ми докладемо всі зусилля, щоб скористатися цією можливістю скористатися цією можливістю для досягнення мети. Це важке вправу, тому що важко вести переговори з Росією, але з таким партнером, як Німеччина і зокрема, міністр Хейко Маас, який продемонстрував дуже чітке прагнення сприяти процесу, ми сподіваємося, домогтися прогресу і досягти мети", - сказав він.

Як повідомляла "ДС", 2 червня українська делегація на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком прибула на переговори по Донбасу в Берлін. До складу делегації увійшли віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, міністр оборони Андрій Таран.

Німеччина після переговорів підтримала ініціативу України щодо інтенсифікації Мінського переговорного процесу з врегулювання ситуації на Донбасі і чекає продовження переговорів в "нормандському форматі".

    Реклама на dsnews.ua