• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кулеба попросив нардепів не підтримувати звернення до США щодо статусу союзника поза НАТО

Верховній Раді України не слід голосувати за звернення до США з приводу надання статусу основного союзника поза НАТО, бо це рішення може "поламати стратегічну логіку держави"

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Пресслужба МЗС
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в коментарі "РБК-Україна", передає "ДС".

Кулеба нагадав, що минулого року Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями, який дає реальне поглиблення взаємодії з альянсом.

"Тиждень тому під час візиту до Вашингтона президент України Володимир Зеленський успішно заручився підтримкою США для зміцнення обороноздатності України. Там же ми підписали нову угоду зі США у сфері безпеки і оборони, яка за низкою параметрів є більш амбітною за статус "основного союзника поза НАТО", — зазначив Кулеба.

На його думку, Україна буде основним союзником США в НАТО, а не поза НАТО.

"Для цього ми і втілюємо цілісну стратегію зовнішньої політики, створюємо систему альянсів для безпеки України, поглиблюємо взаємодію зі стратегічними партнерами. Парламент має право ухвалювати рішення, які вважає за необхідне. Однак на цьому тлі ідея звернення до США за статусом "основного союзника поза НАТО" не несе доданої вартості для безпеки України", — підкреслив міністр.

Він також назвав дане питання "спробою політичного хайпу".

"Я прошу народних депутатів не ухвалювати рішення, яке ламає стратегічну логіку держави, і дозволити дипломатам продовжувати професійно робити свою справу. Ми досягнемо ще більших результатів, якщо окремі політичні сили підпорядкують свої особисті внутрішньополітичні інтереси загальному для всіх завданню захисту національних інтересів України в світі" , — резюмував Кулеба.

Як писала "ДС", Верховна Рада на позачерговому засіданні планує розглянути звернення до Конгресу США щодо надання Україні статусу основного союзника Сполучених Штатів поза НАТО (MNNA).

Посол України в США Оксана Маркарова закликала нардепів відмовитися від підтримки звернення. 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков призначив позачергове засідання на 8 вересня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua