• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Рада готує звернення щодо надання Україні статусу основного союзника США

Верховна Рада на позачерговому засіданні розгляне звернення до Конгресу США щодо надання Україні статусу основного союзника Сполучених Штатів поза НАТО (MNNA)

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

Наразі у парламенті вже зібрано понад 150 підписів народних депутатів під проєктом відповідного звернення.

"Зібрав необхідну кількість підписів для моєї ініціативи скликання позачергового засідання Ради щодо розгляду проєкту Постанови про звернення до Конгресу щодо надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО (MNNA). І це дуже важливо, що у таких питаннях Рада демонструє єдність, не дивлячись на партійну приналежність", — прокоментував Гончаренко.

Він нагадав, що 14 червня в НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ. Проте статус MNNA не заважає Україні йти до Альянсу.

"Голосування за мій проєкт звернення у Раді слугуватиме важливим сигналом для Росії і світу про наш цивілізаційний вибір. Також надання Україні статусу MNNA продемонструє Кремлю, що Україна є ключовим союзником США у Східній Європі… Сподіваюсь, що позачергове засідання Ради призначать якнайшвидше і ми приймемо відповідне звернення до Конгресу", — додав нардеп.

Нагадаємо, раніше у фракції "Слуга народу" припустили проведення позачергових сесій ВР.

Як писала "ДС", 14 червня в Брюсселі відбувся саміт НАТО. В підсумковому комюніке саміту, зокрема, зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Зі свого боку президент США Джо Байден зазначив, що військові дії на території України не є перешкодою для вступу країни в НАТО. 

Раніше президент Володимир Зеленський дорікнув лідерам НАТО у відсутності конкретних термінів наступних кроків щодо вступу України в Альянс.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua