• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кулеба просить НАТО розширити співпрацю з ВМС України

У п'ятницю, 23 квітня, глава МЗС Дмитро Кулеба під час робочого візиту до Бухареста (Румунія) закликав посилити військову співпрацю між військово-морськими силами України, Грузією та чорноморськими країнами-членами НАТО

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС України, передає "ДС".

У ході візиту Кулеба взяв участь у консультаціях України та Грузії з партнерами на східному фланзі НАТО — Румунією, Польщею і Туреччиною. Глави МЗС пʼяти країн обговорили питання безпеки на тлі дій Росії та перспективи розширення НАТО.

"Ключові партнери НАТО Україна і Грузія вносять значний вклад у зміцнення східного флангу НАТО та підтримки стабільності в регіоні Чорного моря. Я переконаний, що наша єдність є найбільш дієвим фактором стримування Росії та її глибоко деструктивних дій в регіоні", — сказав глава української дипломатії.

Крім того, Дмитро Кулеба звернув увагу учасників зустрічі на блокування Керченської протоки, яка є порушенням Конвенції ООН з морського права. Глава МЗС закликав до посилення співпраці між ВМС України, Грузії та чорноморських держав-членів НАТО.

Крім цього сторони обговорили шляхи поглиблення взаємодії з НАТО в контексті реалізації курсу України і Грузії до євроатлантичної інтеграції. Також Кулеба підтвердив запрошення партнерам до участі в саміті "Кримської платформи".

Як повідомляла "ДС", раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, коментуючи підсумки засідання комісії Україна-НАТО в Брюсселі, сказав, що українська сторона запропонувала Альянсу 10 кроків для підтримки України на тлі загострення з боку Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua