• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кулеба сказав, що може розв'язати Кремлю руки у війні проти України

Завершення будівництва магістрального газопроводу "Північний потік-2" може розв'язати руки російському керівництву в агресії проти України, оскільки газопроводи "Північний потік" і "Північний потік-2" є політичними проєктами

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Північний потік, як і "Північний потік-2" від початку були ініційовані як політичні проєкти постачання російського газу в ЄС в обхід України. Протягом всіх цих років Росія завжди піклувалася про власну репутацію надійного постачальника газу… Якщо цей газогін більше не потрібен, якщо він буде спустошений, — Росія не має більше піклуватися про власну репутацію. Вона може атакувати Україну без побоювання пошкодити газопровід, всю транзитну інфраструктуру. Тож проєкт "Північний потік-2", – він не про економічну або енергетичну безпеку. Він – про «жорстку» безпеку в цілому», — зазначив Кулеба.

Він нагадав, що протягом усіх «газових воєн» з Україною Газпром намагався довести свою надійність як постачальника, і ненадійність України як країни транзиту газу. Минулі роки підтвердили, що це була дезінформація. Україна завжди була надійною країною-транзитером, що підтвердила підтримка з боку Європейської комісії під час переговорів з Газпромом в 2019 році щодо укладення нової транзитної угоди.

«Позиція України з приводу "Північного потоку-2" є добре відомою, і залишається незмінною. Цей проєкт суперечить інтересам Європи в сфері енергетичної безпеки, не допомагає диверсифікації постачання енергії в ЄС, він поганий для енергетичної та загальної безпеки України. Коли український газопровід буде пустим, тоді Російська Федерація буде мати розв’язані руки для навіть більш агресивної поведінки проти України. Ми, і багато наших партнерів, чітко розуміємо, що "Північний потік-2", - це не той проєкт, який зробить Європу більш безпечним місцем», — зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України і Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про введення додаткових санкцій проти Росії через будівництво газопроводу Nord Stream 2 до Німеччини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua