• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Кузін розповів, як на карантині всіх українців поділять на "сорти"

У період карантину українцям видаватимуть сертифікати, які полегшать карантинні обмеження. Тип сертифіката залежатиме від того, скільки отримано доз вакцини

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузин в інтервʼю "Лізі", повідомляє "ДС".

За словами Кузіна, зараз відпрацьовуються нові карантинні обмеження. При цьому Україна буде використовувати практику європейських країн.

"Працюємо над тим, щоб наблизити якість життя вакцинованих до більш звичного. Перш за все, використовуватимемо механізм цифрових сертифікатів. У постанові він буде деталізуватись, і ми розумітимемо, які сертифікати, з яким терміном придатності, як мають бути згенеровані, що робити, якщо у вас немає смартфона чи є інші проблеми з генерацією сертифікату", — заявив Кузін.

Він пояснив, що в залежності від того, скільки доз отримала людина, буде генеруватися той чи інший тип сертифіката. Зараз опрацьовуються терміни дії та технічні можливості, як їх видавати і на який термін.

"Більшість обмежень, які передбачені для жовтого, помаранчевого та червоного рівня епіднебезпеки, не застосовуватимуться для вакцинованих, або будуть полегшені для людей, які отримали одне чи два щеплення. Для жовтого рівня епіднебезпеки буде достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить у червону зону, будемо вимагати повний курс щеплення, оскільки він дає максимальний рівень захисту.", — зазначив головний санлікар.

Так, в жовтих та помаранчевих зонах буде можлива робота навчальних закладів за умови, що персонал буде щеплений на рівні 80% принаймні однієї дозою. У червоній же зоні все мають бути щеплені повним курсом.

"Те ж стосуватиметься закладів культури, харчування, спортзалів. Зміни до карантинних норм передбачатимуть, що обмеження, до яких ми усі звикли у жовтій, помаранчевій або в червоній зоні, не стосуватимуться випадків, коли весь персонал бізнесу або якогось закладу буде провакцинований. У такому разі він зможе продовжувати роботу", — заявив Кузін.

Як повідомляла "ДС", найбільше нових випадків зараження коронавірусів за добу 13 вересня зафіксовано в Києві (412), Харківській (260), Львівській (241), Одеській (232) та Луганській (214) областях.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua