• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Лідери G7 затвердили заяву щодо України: деталі

Країни "Групи семи" (G7) продовжать надавати Україні допомогу у її боротьбі з повномасштабною агресією Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у комюніке за підсумками віртуального саміту "Сімки", передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Держави G7 продовжуватимуть допомагати Україні захистити себе, забезпечити своє вільне та демократичне майбутнє та стримувати російську агресію відповідно до своїх прав, закріплених у Статуті Організації Об'єднаних Націй", — наголошується в документі.

У ньому наголошується, що країни Групи "продовжуватимуть координувати зусилля, щоб задовольнити нагальні потреби України у військовому та оборонному обладнанні, зосереджуючись безпосередньо на забезпеченні України системами протиповітряної оборони".

Глави держав та урядів застерегли Кремль, що його безвідповідальна ядерна риторика є неприйнятною і що будь-яке застосування хімічної, біологічної чи ядерної зброї призведе до "серйозних наслідків".

Лідери G7 знову рішуче засудили захоплення та мілітаризацію Росією Запорізької атомної електростанції України, викрадення українського персоналу та жорстоке поводження з ним, а також навмисну дестабілізацію її діяльності. Вони підтримали зусилля Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо створення зони безпеки.

"Загарбницька війна РФ повинна закінчитися. На сьогодні ми не бачили доказів того, що росія віддана мирним зусиллям. Росія може припинити цю війну негайно, припинивши напади на Україну та повністю і безумовно вивівши свої сили з території України", — йдеться у комюніке.

У ньому вітається ініціатива Президента України Володимира Зеленського щодо справедливого миру.

Держави G7 обіцяють продовжити безпрецедентні скоординовані санкції у відповідь на агресивну війну Росії. Вони зобов'язуються зберігати та посилювати економічний тиск на Росії та тих, хто ухиляється від введених обмежувальних заходів та підриває їх.

Лідери підтвердили намір поступово відмовитися від сирої нафти та нафтопродуктів російського походження на своїх внутрішніх ринках та закликали треті країни, які прагнуть імпортувати морем сиру нафту та нафтопродукти російського походження, використати обмеження ціни.

Вони повторили своє рішення про те, що обмеження цін на нафтопродукти російського походження набуде чинності 5 лютого 2023 року.

У той же час, найпотужніші економіки продовжать захищати вразливі країни, які серйозно постраждали від наслідків загарбницької російської війни та використання нею "енергетичної та продовольчої зброї", а також підтримувати стабільність на глобальних енергетичних ринках та мінімізувати негативні економічні наслідки загарбницької війни Росії, особливо на країни з низьким рівнем доходу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua