• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Літаки Ан-178 для Міноборони побудують без комплектуючих з Росії

Три літаки Ан-178, які будуються на замовлення Міністерства оборони України, не міститимуть комплектуючих, вироблених в Росії

Укроборонпром
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Повна ліквідація залежності від постачання матеріалів з Російської Федерації – один з головних пріоритетів. Контракт на будівництво трьох літаків Ан-178, який наприкінці грудня минулого року був підписаний в присутності Президента України Володимира Зеленського, передбачає, що усі компоненти будуть імпортозаміщені", — сказав він.

Так, держпідприємству "Антонов" доведеться замінити 54% всіх комплектуючих літака.

Перш за все мова йде про систему життєзабезпечення, транспортне обладнання, системи управління, спеціальні системи.

"Ми проводимо заходи з імпортозаміщення та посилення кооперації всередині концерну. І це — нові можливості для розвитку виробництва високотехнологічної продукції, які потрібна оборонно-промисловому комплексу, та економіки в цілому", — додав Гусєв.

Як повідомляла "ДС", в грудні 2020 року Міністерство оборони і державна компанія "Антонов" підписали меморандум про співпрацю у будівництві літаків для потреб Збройних сил України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua