• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Ліжка, вакцини, соцзахист: Порошенко оприлюднив свій план протидії коронавірусу

П’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко оприлюднив комплексну антиковідну стратегію і покроковий план подолання наслідків пандемії

Реклама на dsnews.ua

Деталі плану з 10 кроків він розповів під час зустрічі із медпрацівниками у Бориспільському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги на Київщині, куди сьогодні також передали кисневі концентратори, передає "ДС" з посиланням на прес-службу партії.

«Мета цього плану – захист життя і здоров’я українців, подолання пандемії, соціальних наслідків пандемії шляхом набуття колективного імунітету від коронавірусної хвороби», – говорить Порошенко.

Перш за все треба швидко отримати достатню кількість вакцин, яка дозволить сформувати колективний імунітет, наголошує Порошенко. Крім вакцин індійського та китайського виробництва, до червня можна отримати більше 3 млн доз вакцини Pfizer. «За це треба заплатити. Зараз терміново треба Верховній Раді внести зміни до бюджету і заплатити Pfizer. Перейдіть від меморандуму до конкретного контракту», – закликає Петро Порошенко.

Порошенко також запропонував звернутися до керівництва компанії Novavax, урядів дружніх країн, які завершують вакцинацію, для термінового надання Україні ще 10 мільйонів доз вакцин. Він закликає збільшити видатки на закупівлю вакцин щонайменш на 5 млрд грн, для чого необхідно внести зміни до Державного бюджету України.

Друге – Україна має негайно створити інфраструктуру вакцинації та ретельно пропрацювати логістику, підготувати інфраструктуру від холодильників до транспорту, від обладнання пунктів вакцинації до навчання персоналу.

Третє – Порошенко наполягає на проведенні засідання РНБО із залученням представників парламентських фракцій для затвердження і виконання дієвого плану щодо підготовки пунктів щеплення, холодильних установок, транспорту, навчання медичного персоналу та інших питань.

Четверте завдання – розширення кількості лікарняних ліжок із підведеним киснем. Для цього Порошенко закликає відкрити для пацієнтів з COVID-19 відомчих лікарень – Національної академії медичних наук, лікарні МВС, лікарні залізниці, СБУ, Державної прикордонної служби, ДУС в Феофанії та інших, адже «вони утримуються за рахунок коштів платників податків.

Порошенко також вимагає забезпечити соціальний захист медиків у повному обсязі, включно зі страхуванням їхнього здоров’я, та укласти контракти щодо постачання в Україну ліків проти COVID-19 після завершення їх випробовування.

Важливо також забезпечити економічний захист громадян, які потерпають від наслідків пандемії, зокрема продовжити податкову знижку для фізичних осіб та благодійників на 2021 рік.

П’ятий Президент закликає владу розробити та узгодити з міжнародними партнерами паспорт вакцинації, який почне діяти в Євросоюзі з 15 червня 2021 року, забезпечити муніципальний та комерційний доступ до вакцин.

«Ковід – це, на жаль, надовго. Ми повинні мати власну систему глибоко ешелонованої оборони від ковіду, від пандемії. Вихід з цього – власне виробництво вакцин», – переконаний Петро Порошенко.

Нагадаємо, депутати від фракцій "Європейської солідарності", "Голосу" та "Батьківщини" вимагають скликати позачергове засідання Верховної Ради на початку наступного тижня, щоб обговорити ситуацію з поширенням коронавірусу в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua