• USD 38.5
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Лубінець звернувся до польського колеги щодо порушень прав українських перевізників

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець надіслав лист своєму польському колезі Марціну Вйонцеку. У ньому він попросив забезпечити дотримання прав і свобод українських перевізників, які нині перебувають у чергах на українсько-польському кордоні

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Реклама на dsnews.ua

Про це Лубінець написав у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

Він розповів, що до нього звертаються українські перевізники. Вони зазначають, що через блокаду на кордоні з Польщею водії не мають доступу до їжі й води і загалом перебувають в умовах, непристосованих для життєдіяльності.

Також у багатьох із них погіршився стан здоров’я через брак доступу до медичної допомоги. Крім того, вже ставало відомо про смерть двох водіїв, що стояли в черзі.

Це порушення права на життя і на охорону здоров’я, які гарантують 27 і 49 статті Конституції України, каже український омбудсмен.

Крім того, в українських водіїв закінчуються терміни, за якими вони можуть законно перебувати за кордоном. Згідно із законодавством України за порушення термінів перебування за кордоном можуть притягнути до відповідальності.

Тож, стверджує Лубінець, блокада таким чином також призводить порушення права на працю, яке передбачає 43 стаття Конституції України.

Щоб розв'язати цю ситуацію український омбудсмен, крім польського колеги, також звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Це питання перебуває на моєму особистому контролі!" — запевнив Лубінець.

Під час блокади кордону, яку організували польські перевізники, загинули два українські водії.

"Я розумію, що, найімовірніше, причини там — фізіологія. Але так чи інакше, стрес, якого вони зазнають через цей страйк, через те, що вимушені жити в кабінах і незрозуміло, коли вони зможуть потрапити в Україну, додає негативу і спричинює певні ситуації", — зазначав віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін.

Згодом через смерть водіїв Україна звернулася до Міністерства закордонних справ Польщі із черговою офіційною нотою з вимогою розблокувати рух вантажівок.

Для допомоги водіям, заблокованим на кордоні з Польщею, запустили штаб, який мав забезпечити їх їжею, питною водою, медикаментами та пальним.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua