• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Лукашенко врятував Фірташа від екстрадиції до США, - ЗМІ

Український олігарх Дмитро Фірташ отримав статус радника постійного представництва Республіки Білорусь при міжнародних організаціях у Відні, що може дати йому дипломатичний імунітет від кримінального переслідування

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Це випливає з тексту рішення Вищого земельного суду Відня у кримінальних справах від 14 червня, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Ноту про делегування українського бізнесмена як представника при Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку було передано до штаб-квартири UNIDO 29 червня 2021 року.

Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) — одна з міжнародних агенцій у структурі ООН, яка має сприяти індустріалізації постколоніальних країн третього світу. Проєкти UNIDO — такі як, наприклад, стипендійна програма для жінок Нігерії, які хочуть торгувати холодильниками і кондиціонерами, — координуються зі штаб-квартири у Відні.

Водночас Міністерство юстиції Австрії повідомило суд, що Фірташ не акредитований належним чином при UNIDO і не має відповідної акредитаційної картки від австрійського Міністерства закордонних справ. Тобто уряд у Відні не вважає українця особою, на яку поширюються привілеї дипломата, включно з правовим імунітетом.

Саме на підставі дипломатичного статусу Фірташ вимагає зупинити процедуру екстрадиції до США, посилаючись на дипломатичний імунітет. Суди попередніх інстанцій врахували повідомлення австрійського Мін'юсту і не визнали дипломатичного імунітету Дмитра Фірташа. Однак рішенням від 14 червня Вищий земельний суд Відня у кримінальних справах повернув справу на розгляд у суд першої інстанції, зобов'язавши дати самостійну правову оцінку, незалежно від позиції Мін'юсту Австрії, в тому, чи визнавати дипломатичний імунітет Фірташа. Якщо суд визнає українця дипломатом з усіма відповідними привілеями, розгляд справи про його екстрадицію буде призупинено, доки діятиме дипломатичний мандат.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua