• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Лукашенко за жорстокість вимагають позбавити звання почесного доктора Київського національного університету

Реклама на dsnews.ua

814 випускників Київського національного університету імені Тараса Шевченка зажадали позбавити Олександра Лукашенка, який є де-факто президентом Білорусі, звання почесного доктора цього навчального закладу, присвоєного йому в листопаді 2009 року

Відповідне звернення було направлено до Вченої ради Університету, повідомляє "ДС" з посиланням на " Радіо Свобода ".

«Олександр Лукашенко несе відповідальність за неприйнятну жорстокість мирних демонстрантів і спробу фальсифікації демократичних виборів 2020 року. Ця людина не прогресивний державний і політичний діяч і не заслуговує високого звання почесного доктора. Переконані, що наявність Олександра Лукашенко в списку почесних докторів Київського університету кидає тінь на репутацію цього звання і підриває авторитет вузу як провідного вищого навчального закладу України ", — йдеться у зверненні.

Звернення буде розглянуто на наступному засіданні Вченої ради у вересні.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня були затримані близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі человек.12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання ще понад тисячу осіб, а 13 — про 700.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо учасників протесту і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

11 серпня кандидат в президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенко Світлана Тіхановском покинула Білорусь і виїхала в Литву, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу і "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі".

    Реклама на dsnews.ua