• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Ляшко пообіцяв зростання тарифу на медичну допомогу під час пологів у 2022 році

Програма медичних гарантій у 2022 році передбачає підвищення тарифу на медичну допомогу породіллям

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка у Facebook , передає "ДС".

"Дискутували та шукали відповідь на запитання, чому приватні пологові будинки не подаються на контрактування до Програми медичних гарантій за напрямком "пологи". До речі, тариф на пологи в програмі медичних гарантій на 2022 рік становить 15 101 грн", — написав Ляшко за результатами відвідування приватного пологового будинку у Києві.

За словами міністра, приватним закладам, на відміну від комунальних, органи місцевого самоврядування не покривають витрати на утримання основних фондів, амортизацію коштовного медичного обладнання, енергоносії та комунальні послуги.

"Охорона материнства і дитинства є одним із пріоритетів діяльності уряду на 2022 рік. До кінця року проведемо з цього питання колегію міністерства із залученням керівників перинатальних центрів", — зауважив Ляшко.

За даними hromadske, у 2021 році тариф сягав 10 382 гривні.

З квітня 2021 року в Україні стартувала нова Програма медичних гарантій. Медичні заклади, які відповідають вимогам до наявності в них необхідного обладнання та команди спеціалістів, здатних забезпечити цілодобову меддопомогу, отримують кошти з бюджету.

На надання медичної допомоги під час пологів у 2020 році Національна служба здоров’я законтрактувала 399 медичних закладів. Вони отримали понад 1,8 мільярда гривень.

До безоплатного пакета пологової допомоги включено:

- медичну допомогу в разі неускладнених та ускладнених пологів — зокрема й кесаревого розтину;

- забезпечення можливості проведення партнерських пологів;

- зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема за допомогою епідуральної анестезії;

- лабораторні дослідження та інструментальні обстеження у цілодобовому режимі;

- інтенсивну терапію матері й новонародженого та забезпечення їхнього цілодобового транспортування в разі ускладнень;

- вакцинацію новонародженого згідно з календарем профілактичних щеплень;

- лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;

- харчування під час перебування у стаціонарі.

За даними статистики, в Україні щороку передчасно народжується близько 20 тисяч немовлят, тобто кожен 15-й новонароджений. В уряді зазначали, що якісна перинатальна допомога знижує рівень малюкової смертності, дитячої інвалідизації та ймовірність розвитку хронічних захворювань.

Безоплатна медична допомога з перших хвилин життя передчасно народженого малюка істотно знижує фінансове навантаження на родину. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua