• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

Малюська анонсував позбавлення ухилянтів права на частину адмінпослуг

Держава може вимагати від громадянина призовного віку військово-обліковий документ як умову для надання адмінпослуги

Денис Малюськ
Денис Малюськ
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю для "Це ніхто не буде дивитись", передає "ДС".

Малюська заявив, що закон про адмінпослуги задовго до пономасштабного вторгнення передбачав положення про те, що коли громадянин України звертається за якоюсь послугою, держава може вимагати від нього військово-обліковий документ. 

"Це було і залишається в законі. Тільки по суті дискреція Кабміну врегулювати певні адмінпослуги, щоб надання такого документа було обов'язковим", — сказав міністр.

Глава Мінюсту нагадав, що держава надає "сотні, якщо не тисячі" адмінпослуг і всюди, де держава комунікує з громадянином, з'являється можливість попросити військово-обліковий документ.

Міністр зазначив, що це вже частково практикується і немає потреби в широкомасштабній реформі.

"Не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такий механізм. Але, на моє переконання, він буде з'являтися все частіше", — сказав Малюська.

Він наголосив, що критично важливих послуг це не стосуватиметься — йдеться про все, що стосується членів сім'ї та дітей військовозобов'язаного.

На противагу, документи можуть запитувати коли йдеться про послуги "задля гарного способу життя, для комфорту, і що стосується тільки військовозобов’язаного".

Малюська підкреслив – держава обережно ставиться до оцінки, де послуги не є критично важливим.

"Щодо критично важливих послуг для того, щоб жити, щоб сім'я нормально себе почувала — держава таких обмежень застосовувати точно не буде", — додав він.

Нагадаємо, за словами Малюськи, українські засуджені, які виявили бажання доєднатися до Сил оборони України, проходитимуть службу у штурмових підрозділах.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua