• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Малюська відклав початок "реєстрації олігархів" як мінімум до травня 2022 року

Внесення громадян України до так званого "реєстру олігархів" можуть розпочати наприкінці травня 2022 року.

Денис Малюська
Денис Малюська
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС".

Як розповів Малюська, найближчим часом з метою імплементації закону про олігархів Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення розробить та затвердить Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації, а РНБОУ затвердить Положення про реєстр олігархів та порядок його формування та ведення., і навіть розробить такий реєстр.

"Введення в дію закону про олігархів припадає на період між травневими святами, а перші "номінаційні" засідання РНБОУ будуть можливими (з дотриманням усіх процедурних обмежень) уже з двадцятих чисел травня", — заявив міністр юстиції.

За словами Малюськи, у найближчі півроку "олігархи" мають зробити вибір: або отримати офіційний статус олігарха і потрапити під обмеження, встановлені новим законом, або позбутися ознак, які визначають їх як олігархів (наприклад, перестати впливати на політику, позбутися монопольного становища) або продати медіа покупцю з бездоганною діловою репутацією).

"Тому, хто вирішить залишитися олігархом і після введення закону в дію закону, буде заборонено: фінансувати політичні партії, бути покупцем об'єктів великої приватизації, фінансувати політичну агітацію. ризики у діловому світі", — додав глава Мін'юсту.

Як повідомляла "ДС", 5 листопада президент Володимир Зеленський підписав так званий "закон про олігархів" (№5599). Закон набуде чинності через шість місяців після офіційної публікації. Згідно з остаточною редакцією визначення олігархів — це прерогатива РНБО, яку очолює президент Володимир Зеленський.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua