• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Малюська заявив, що мобілізація в’язнів "на практиці" не охоплює засуджених жінок

Закон про мобілізацію в’язнів "на практиці" не охоплює жінок-ув’язнених, хоча вони під нього підпадають через те, що наразі є дефіцит чоловіків у Збройних Силах України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр юстиції Денис Малюська заявив у інтерв’ю для "Це ніхто не буде дивитись", передає "ДС".

"Я не чув ніколи від військових, що в них є потреба проводити мобілізацію жінок. Тому я підозрюю, що якогось попиту в ЗСУ не буде", — сказав міністр.

За його словами, за законом колишні в’язні мають служити в спеціальних підрозділах, а за правилами ув'язнених чоловіків та ув’язнених жінок не змішують через істотне збільшення ризиків.

Малюська вважає, що рішення щодо формування змішаних підрозділів з ув’язнених жінок та чоловіків мають приймати в ЗСУ. Він також наголосив, що крок щодо мобілізації засуджених "зроблений не з доброго життя".

"Не тому, що тут кращі воїни, ніж на волі. А тому, що людей на волі, які підлягають мобілізації, не вистачає. Відповідно, у людей, які виходять звідси (з ув’язнення — ДС), ризикованість більша", — додав Малюська.

Як писала "ДС", 22 травня в Україні почали приймати перші рішення щодо мобілізації засуджених громадян, зокрема двом ув'язаним чоловікам дозволили підписати контракт із Нацгвардією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua