• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Майже сотню скарг від військових на гниле харчування в Міноборони не вважають системним порушенням

Скандал із неналежною якістю харчування військових розглянули на засідання профільного комітету Верховної Ради України

Реклама на dsnews.ua

Присутній у якості відповідача за проблему заступник міністра оборони Ігор Халімон підтвердив наявність скарг на гнилі продукти від постачальника "Військсервіс-волонтер". Їх з початку року вже 80, але в Міноборони це й досі вважають "не системним порушенням".

Так, за словами Халімона, у разі коли постачальник неналежно виконує свої зобов’язання (не привозить продукти вчасно, привозить не все, що замовлено, постачає гнилі фрукти, овочі, переморожене м’ясо найгіршої якості, — ред.), то МО може застосувати до нього штрафні санкції або розірвати договір. Але це відбувається тоді, коли "їхні порушення набувають системного характеру".

"Станом 1 квітня мені було повідомлено про 29 системних порушень, на сьогодні їх вже 80. Ми будемо розглядати це питання, на скільки системні ці порушення і будемо розглядати можливість або розриву договору…", — сказав він.

Апелювала йому нардеп Ірина Верещук. Вона зауважила, що усі ЗСУ (понад 90% ринку) по факту годує сьогодні одна компанія — "Військсервіс-волонтер".

"У вас по факту одна компанія! А скільки має бути зауважень, щоб сказали: це системний характер?", — зауважила політик.

Халімон не відповів, зазначивши лише, що питання "будуть вирішувати спільно з ЗСУ".

Зауважимо, що через кризу якості харчування та влаштовану Міноборони тендерну монополію на цих закупівлях Верховна рада ініціювала звільнення Халімона із займаної посади.

Депутати заявили, що мають у своєму розпорядженні записи розмов, на яких Халімон особисто погрожує військовим за складання актів порушень на "Військсервіс-волонтер".

Компанія "Військсервіс-волонтер" зі статутним капіталом всього 35 тис. грн отримала держпідрядів від МО вже майже на 6 млрд грн. Хоч у фірми, за даними оборонного комітету ВР, відсутні виробничі потужності, і працює вона як "прокладка" через договори субпідряду.

У тому, що одна компанія стала монополістом ринку харчування ЗСУ, нардепи вбачають ознаки корупції та вже заявили про загрозу нацбезпеці й обороноздатності країни.

    Реклама на dsnews.ua