• USD 38.5
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Мрійник та майже Черчилль: Зеленський потрапив у рейтинг Politico

Президент Володимир Зеленський визнаний "мрійником" 2023 року за версією видання Politico

Реклама на dsnews.ua

Видання Politico оприлюднило власний рейтинг найвпливовіших людей світу, передає "ДС".

В номінації "Мрійник" першість здобув президент України Володимир Зеленський. Його зображення підписано "Марафонець".

"Вінстон Черчилль, Мартін Лютер Кінг молодший, Нельсон Мандела. Час від часу з’являється якийсь лідер і самотужки змінює хід історії не завдяки могутності своєї армії чи економіки, а завдяки силі своїх слів. Таким лідером є президент України Володимир Зеленський", — зазначають автори рейтингу.

У виданні нагадують, що "виступаючи з виступами в парламентах Європи та світу, Зеленський надихав українців продовжувати протистояти спробі повномасштабного вторгнення Росії, умовляв, ганьбив і благав нації допомогти їм це зробити. Ці риторичні зусилля принесли свої плоди".

"Оскільки Захід ухиляється, а Україна продовжує стикатися з загрозою існуванню з боку свого значно більшого сусіда, Зеленський перейшов від благань західних країн про допомогу до читання їм лекцій — і це не так успішно, як його більш піднесені промови", — відзначають автори.

"Тим часом Зеленський стикається з перспективою виборів у середині війни… Щоб провести вибори під час війни, Зеленському — за згодою парламенту — потрібно було б змінити Конституцію України. І ця перспектива викликає серйозні питання щодо демократичної легітимності : більшість телевізійних каналів країни сильно контролюються урядом, поширена цензура, мільйони українців, які втекли від війни, залишаються за кордоном, а десятки тисяч солдатів голосуватимуть у зонах бойових дій. І це без врахування вартості організації та забезпечення воєнного голосування. Це величезні, якщо не нерозв’язні проблеми — питання в тому, чи зможе Зеленський це впоратися і якою ціною", — задаються питанням автори.

До номінації "Мрійник" потрапили, зокрема, голова Європарламенту Роберта Мацола, російський опозиціонер Олексій Навальний, президент Чехії Петер Павел, головний ідеолог Brexit Найджел Фараж, голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах та ін.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua