• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Мендель закликала Україну заявити право на "свою" російську мову

Росія не має монополії на російську мову, а в Україні є свій варіант російської мови, про що в Києві мають заявити

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказала прессекретар президента Юлія Мендель в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

Вона зазначила, що питання мови окремі політики "відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів", особливо в період виборів.

"Спекуляції на тему мови є лицемірним способом утримувати політичних прихильників… Від прийнятого у розпал передвиборчих перегонів 2019 року закону про мову вся країна так і не заговорила українською. Зате політичні улюбленці регіонів, в яких переважно звучить російська мова, по всіх кутках почали розповідати про насильницьке насадження державної української мови", — сказала Мендель.

Прессекретар президента підкреслила, що, безумовно, українська мова має бути захищена.

"Але повинні бути захищені й громадяни — і не важливо, яку мову вони використовують в побуті, адже найбільша цінність — людина", — доповнила вона.

Мендель вважає, що деякі українці в своїй боротьбі за мову породжують в суспільстві дух ненависті.

"Але не можна ненавистю боротися за праве діло, насадженням змусити полюбити мову, а узаконеними штучними формами з минулого розподіляти патріотів на кращих і гірших", — впевнена вона.

Україні давно час піднятися над проблемою мови і перейти з площини "кращий патріот — україномовний" до діалогу про те, як суспільству обʼєднатися і прийняти один одного, додала Мендель.

"Українська мова, як і ідентичність, — це куди більше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська, — це частина культурного розмаїття нашої країни", — акцентувала прессекретар президента.

При цьому російська мова не є монополією, власністю виключно Росії.

"Росія не є монополістом на російську мову. І нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова", — заявила Мендель.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна має використовувати російську мову для контрпропаганди і донесення української позиції для російськомовної аудиторії по всьому світу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua