• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Метінвест Ахметова почав створєння інклюзивої системи інтеграції ветеранів до мирного життя і роботи

Майже 400 робітників Метінвесту Ріната Ахметова, мобілізованих від початку війни, вже повернулися до роботи, і їхня кількість поступово зростає. Це велика відповідальність, тому компанія ставить завдання адаптувати й систематизувати бізнес-процеси під повернення ветеранів

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук в інтерв’ю "ДС".

"Ми створюємо інклюзивну екосистему інтеграції ветеранів до повноцінного життя і роботи. Ці співробітники — наша ДНК із доведеним досвідом, кваліфікацією та вміннями, і без повернення наших мобілізованих працівників на їхні робочі місця підприємства Групи багато втратять. Наші захисники та захисниці під час служби в лавах ЗСУ здобувають не тільки військовий досвід, але й розвивають такі важливі для бізнесу компетенції, як лідерство, вміння працювати в команді, орієнтація на результат, згуртованість та взаємопідтримка. Компетенції, за які в мирний час ми конкурували на ринку праці, звали "війною за таланти". Сьогодні більшість захисників, які повертаються з фронту, володіють цими навичками та можуть використовувати їх у повсякденній роботі", — наголосила Петрук. 

Вона зауважила, що у компанії приділяють увагу здоров’ю та психоемоційному стану ветеранів, забезпечують додатковий медичний огляд, а також вивчають можливості запровадити власні програми реабілітації. 

"У нашому фокусі — програми підготовки керівників та колективів до повернення ветеранів. Разом із нашим партнером, компанією Wellbeing, ми вже провели вебінари на тему "Повернення героїв із війни" для 23 тис. співробітників і запустили навчання керівників усіх рівнів", — уточнила Петрук. 

Крім того, за її словами, компанія забезпечує українців на Сході, які повертаються з війни, можливістю отримати додаткову кваліфікацію та доєднатися до Метінвесту, адже наразі у східних регіонах відчувається набагато більший кадровий дефіцит, ніж в інших областях. 

"Ми надаємо можливість працівникам, зокрема й ветеранам, пройти перенавчання за потрібними на підприємствах професіями за кошти підприємства, зокрема й у нашому університеті Метінвест Політехніка. Від початку повномасштабного вторгнення перенавчання за різними програмами пройшли 19 000 співробітників. А на підприємствах Метінвесту в Покровську, Запоріжжі, Кривому Розі та Камʼянському працевлаштовано близько 8200 людей", — повідомила Петрук. 

Нагадаємо, на початку війни компанія Метінвест Ахметова створила гуманітарну ініціативу "Рятуємо життя". Ця програма вже допомогла майже пів мільйона українців харчовими продуктами та речами першої потреби, а лікарням — медикаментами та обладнанням на 9,5 млн грн. Психологічну реабілітацію в межах проєкту вже пройшли 1100 жінок і дітей. Також проєкт розвиває програму протезування, що зараз охоплює 96 військовослужбовців та цивільних. А загальна сума допомоги за всіма цими напрямами становить понад 430 млн грн власних та залучених від донорів коштів.

    Реклама на dsnews.ua