• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Ми не допустимо обмеження свободи судноплавства у Чорному морі, — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не дозволить Росії обмежувати свободу судноплавства в Чорному морі і відстоюватиме норми та принципи міжнародного права

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час свого виступу в Одесі, передає "ДС".

Як наголосив глава держави, військові навчання Sea Breeze, які зараз Україна разом з міжнародними партнерами проводить у Чорному морі, демонструють українську гідність у протистоянні воєнним загрозам, посилюються у Чорноморському регіоні через його мілітаризацію та через агресивні дії Російської Федерації.

"Це показує всім нашу непохитність у відстоюванні норм та принципів міжнародного права. Це показує, що ми недопустимо обмеження свободи судноплавства в Чорному морі та узурпації суверенного права України як морської держави", — заявив Зеленський.

Нагадаємо, в понеділок, 28 червня, у Чорноморському регіоні стартували військові навчання Sea Breeze 2021 і морське патрулювання, що організовуються Військово-морськими силами (ВМС) України та шостим оперативним флотом ВМС США.

Відзначимо, в середу, 23 червня, британський ракетний есмінець Defender пройшов українськими водами в районі мису Фіолент в окупованому Криму. В Міноборони Росії заявили, що відкрили попереджувальну стрільбу по есмінцю в звʼязку з тим, що корабель нібито "порушив морський кордон РФ". Британське військове відомство спростувало це повідомлення.

Британський журналіст, що перебував на борту Defender, розповів про поведінку росіян та опублікував відео інциденту у Чорному морі. Російські військові біля берегів окупованого Криму переслідували есмінець британських ВМС Defender. Також було чутно постріли, проте корабель знаходився поза їхньою досяжністю.

Згодом на автобусній зупинці у британському графстві Кент знайшли секретні документи міністерства оборони, що містять подробиці про проходження есмінця Defender у Чорному морі. Документи свідчать, що британці свідомо ввійшли у води Криму для демонстрації підтримки Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua