• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

МЗС України надіслало грузинським колегам ноту через переведення Саакашвілі до тюремної лікарні

Міністерство закордонних справ України розчароване переведенням колишнього президента Грузії, нині громадянина України Михайла Саакашвілі до пенітенціарного медичного закладу №18 у Глдані та відсутністю інформування про це української сторони

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому пресслужбою МЗС України, повідомляє "ДС".

"Закликаємо грузинську сторону невідкладно перевезти Міхеїла Саакашвілі до цивільного медичного закладу, який мав би всі необхідні можливості для надання належної медичної опіки та екстреної допомоги", — зазначається у коментарі відомства.

Зазначається, що у понеділок до зовнішньополітичного відомства Грузії передано офіційну ноту МЗС України з цього приводу.

"Подальше перебування громадянина України Міхеїла Саакашвілі у пенітенціарному медичному закладі створює додаткові ризики та напруження, яких можна уникнути, керуючись гуманітарними міркуваннями", — вважають в українському міністерстві.

Як повідомляла "ДС", Саакашвілі був затриманий 1 жовтня у Тбілісі. Прем'єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив, що експрезидент Грузії Саакашвілі повернувся на батьківщину, щоб учинити вбивство опозиціонерів та заворушення. Він зазначив, що Саакашвілі зможе повернутися до України лише після того, як проведе у в'язниці весь термін. При цьому президент України Володимир Зеленський сказав, що має намір домагатися повернення заарештованого в Грузії колишнього президента цієї країни Михайла Саакашвілі в Україну, оскільки має українське громадянство.

Саакашвілі у в'язниці оголосив голодування. За його словами, він голодуватиме до самої смерті. 8 листопада Саакашвілі вивезли з виправної колонії та доправили до тюремної лікарні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua