• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

МЗС України засудило силовий розгін і затримання учасників протесту в Росії

Реклама на dsnews.ua

Росія продовжує гнобити тих, хто не згоден з владною репресивною політикою, що виливається в насильство та затримання учасників акцій протесту

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

МЗС засудив затримання, які пройшли сьогодні в містах Росії. У відомстві стверджують, що росіяни заслуговують на кращу владу.

"Україна рішуче засуджує насильство проти мирних учасників акцій протесту та затримання представників російської опозиції. Громадяни Росії мають право на уряд, який буде здатний забезпечити рівність перед законом, можливість реалізувати свої права та свободи, а також поважати права людини в інших країнах світу і на окупованих Росією територіях", — заявили в МЗС.

Також Міністерство закликало світову спільноту посилити тиск на російську владу, щоб зупинити всі порушення як всередині країни, так і по відношенню до сусідніх країн.

"Закликаємо міжнародне співтовариство до більш рішучого задіяння всіх механізмів для припинення насильства російської влади проти свого народу, агресії проти сусідніх країн, а також для протидії порушенням з боку РФ заснованого на міжнародному праві світового порядку і правил поведінки цивілізованого світу", — сказано в заяві.

Нагадаємо, 23 січня в Росії почалися масові протести на підтримку арештованого опозиціонера Олексія Навального.

18 січня Хімкинський суд, засідання якого проходило у відділенні поліції, заарештував Олексія Навального на 30 діб. У той же день опозиціонер закликав своїх прихильників до проведення вуличних акцій.

22 січня Олексій Навальний записав відеозвернення з московського СІЗО, в якому натякнув, що в слідчому ізоляторі можуть інсценувати його самогубство.

У центрі Москви сталися сутички учасників акцій протесту на підтримку арештованого Олексія Навального і поліції, в ході яких правоохоронці продовжили затримувати мітингувальників.

Пізніше учасники мітингу в Москві прийшли до СІЗО "Матроська тиша", де знаходиться Навальний. Правоохоронці почали жорстко затримувати активістів, б'ючи їх ногами та кийками.

    Реклама на dsnews.ua