• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Миколаївські лікарі закликали Кіма та Сенкевича не дати знищити лікарню, яка рятує людей з прифронтових областей

Миколаївську міську лікарню швидкої медичної допомоги (МЛШМД), за наказом її директора Олександра Дем’янова, хочуть "ущільнити" шляхом злиття хірургічних відділень, а також об’єднання гінекологічного і урологічного відділення. Це може призвести до затримки проведення необхідних операцій. При цьому, медичний персонал у лікарні отримує вдвічі менше, ніж в інших медзакладах, при аналогічній, або навіть більшій інтенсивності праці. Подібні накази та ситуація із зарплатами можуть призвести до знищення лікарні, яка обслуговує прифронтові Миколаївську та Херсонську області

Реклама на dsnews.ua

Про це в своїй статті пише завідувач хірургічного відділення №2 ЛШМД Миколаєва Ігор Головін, передає "ДС".

"25 липня 2023 р. в МЛШМД вийшов Наказ №119 (оприлюднили його завідувачам і співробітникам аж у вересні): "У звʼязку з недостатнім фінансуванням підприємства у 2023 році та необхідністю проведення співвідношення кількості персоналу до кількості наданих послуг, впровадження новітніх методик лікування, ефективного використання обладнання для реалізації пріоритетних скопічних пакетів НСЗУ" : провести злиття хірургічних відділень №1 i №2 в одне обʼєднане; створити відділення ендоскопічних досліджень та малоінвазивних втручань; зʼєднати хворих гінекологічного і урологічного відділень в единий центр з переходом гінекологічного відділення на 4 поверх в урологію; перехід відділень на інші поверхи", — наводить у своїй статті текст наказу завідувач хірургічного відділення №2 ЛШМД Миколаєва Ігор Головін.

За словами завідувавча хірургічного відділення, подібний наказ директора МЛШМД Олександра Дем’янова шокував персонал лікарні.

"Зʼєднавши два хірургічних відділення в єдине надаються умови для зменшення комфортності перебування хворих по палатах. Не буде можливості санітарної підготовки відділення до наступної госпіталізації нових хворих (підготовка ліжкового фонду, прибирання палат і приміщень). У таких умовах не зручно своєчасно підготувати документацію хворим, що виписуються з відділення. У палатних денних лікарів ще є окрема хірургічна робота (відстрочені і планові операції). Створюються умови або в затриманні оперативних втручань або в затриманні своєчасної підготовки документації. Злиття хворих урологічного і гінекологічного профілю також не бажано, тому що це різні патологічні процеси, різні інфекційні збудники", — зазначає Головін.

Головін також відзначає, що у наказі 119 є розпорядження про відкриття непотрібного ендоскопічного відділення. Адже, ендоскопічні дослідження проводяться в профільних відділеннях лікарні. Головін наголошує, що відкриття нового непотрібного відділення відбувається на тлі того, що у лікарні недостатньо грошей навіть на зарплатню медперсоналу. Яка, натомість, вдвічі менша ніж в аналогічних медзакладах.

"Затримати працювати підготовлених медсестер в таких умовах і з такою зарплатнею неможливо. І це під час війни! Скорочувати персонал скоро не буде потреби, працівники самі розійдуться в ті лікувальні заклади, де інтенсивність праці така ж сама (а може і менша), а заробітна плата вища. Прохання допомогти зберегти нашу унікальну лікарню, зберегти ургентну хірургічну службу, а саме два відділення, зберегти та примножити сумісно з адміністрацею міста і області те, що у нас уже є, не дати дозвіл зруйнувати вже існуюче", — пише завідувач хірургічного відділення №2 ЛШМД Миколаєва Ігор Головін.

    Реклама на dsnews.ua