• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Мін'юст: тисячі ув'язнених заявили про бажання приєднатися до українського війська

Тисячі громадян України, які мають судимість, виявили бажання приєднатися до ЗСУ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС" із посиланням на Радіо Свобода.

Міністр розповів, що наразі щонайменше 50 тисяч осіб через погашену судимість не перебувають на обліку в ТЦК і СП, згідно з чинним законодавством.

"Такі громадяни, як не дивно, чомусь не підлягають військовому обліку. І йдеться про десятки тисяч, щонайменше 50 тисяч громадян, які якимось чином уникають мобілізації, не підпадають під радари ТЦК, бо вони колись там скоїли злочин. На перших етапах війни відбулося помилування понад 300 засуджених, які приєдналися до лав Збройних сил, з різним результатом", — сказав міністр.

Малюська також заявив, що розуміє ризики, які можуть нести такі люди. З цього питання Мін'юст готовий проводити відповідні перевірки та аналіз, а потім ділитися інформацією з ТЦК і судом. Міністр зазначає, що для цього все одно потрібні зміни в законодавстві.

"Для тих, хто у в’язниці, наш механізм не передбачає, що, наприклад, ТЦК скаже: "о, ти корупціонер, виходь на свободу, ми тебе забираємо". Що стосується тих, хто перебуває у в’язниці — ми припускаємо, просимо депутатів підтримати ініціативу, щоб це був складніший механізм, де був би залучений і суд, і прокурор, і ми дали оцінку, чи можна таку людину відпустити на вимогу ТЦК, щоб вона йшла воювати", — заявив Малюська.

Він упевнений, що особи із судимістю можуть бути залучені не тільки до бойових дій, а й до іншої роботи, необхідної в ЗСУ. За його словами, це залежить від того, за якою статтею засуджено людину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua