• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Міністр Любченко хоче посилити податковий тиск на бізнес, — ЗМІ

Ініціативи першого віцепрем'єра-міністра економіки Олексія Любченка щодо детінізації економіки призведуть до посилення фіскального тиску на бізнес і громадян

Реклама на dsnews.ua

Такі висновки зробили журналісти "РБК-Україна", проаналізувавши заяви Любченка.

Журналісти нагадали, що Любченко під час перебування головою Державної податкової служби стверджував, що у бізнесу є гроші. За його словами, підприємці просто не хочуть платити податки.

"Вони багаті. Давно вже все окупили, застосували прискорену амортизацію, податків нуль. Про податок на прибуток взагалі забули. Яка прискорена амортизація, якщо гарантійний термін 30 років? Вони хочуть з бюджету 20 млрд грн, але ми у них самих знайдемо ці 20 млрд грн податку на прибуток", — говорив Любченко про підприємства "зеленої" енергетики.

Крім того, міністр підтримує посилення фіскального тиску на малий і середній бізнес. Зокрема, він виступає на підтримку ресурсного законопроєкту №5600, який ще називають "антиолігархічним". Документ, в разі прийняття, торкнеться багатьох секторів економіки, в тому числі і тих, які не повʼязані з олігархами. Закон, крім іншого, передбачає право податківців стягувати податковий борг з рахунків боржника в банку без рішення суду. А оскаржити виписані штрафи можна буде тільки після їх сплати. За рішенням суду боржникам можуть заборонити виїзд за кордон.

Також Любченко є прихильником загального декларування. Це дозволить стягувати більше податків з тих, хто працює за межами України. А Держслужба зайнятості, яка знаходиться у сфері відповідальності Міністерства економіки, почала масштабні перевірки роботодавців на предмет використання незадекларованої праці. Це призвело до того, що половина неофіційно працевлаштованих після інспекцій втратила роботу.

Крім того, як зазначають експерти, Мінекономіки не готове вирішувати питання залучення інвестицій, підвищення платоспроможності всередині країни, розвитку галузей і напрямків, підтримки виробників і експортерів.

"Жахливе 85 місце України в глобальному рейтингу конкурентоспроможності. "Річ у собі" – це "класна штука", але основною оцінкою результативності вашої роботи, шановні керівники міністерства, є Індекс глобальної конкурентоспроможності", — зазначив колишній премʼєр-міністр Юрій Єхануров, вказавши керівництву Мінекономіки на "помилкові індикатори".

Колишній міністр економіки та ексглава НБУ Сергій Тігіпко впевнений, що зростання економіки в Україні не домогтися без істотного приросту інвестицій. Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник також говорить про неналежну роботу міністра і Міністерства економіки в напрямку залучення інвестицій.

"Ми повинні зрозуміти фундаментальну проблему – економіку рухають інвестиції, не може економіка розвиватися, в яку не вливають гроші… Жодного разу з 2000 року ми не мали обсягів вливання інвестицій, які близькі були б до періоду зростання – вони у два рази менше були. Якщо ж ми говоримо про ті темпи, які зараз є, то це на рівні простого відтворення. А якщо ми хочемо мати приріст, то масштаби інвестицій повинні бути зовсім іншого розміру", — вважає Пинзеник.

    Реклама на dsnews.ua