• USD 39.6
  • EUR 42.2
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Міноборони хоче заборонити супутникові знімки над Україною - Росія "купує їх через треті країни"

Міноборони хоче обмежити супутникову зйомку над Україною, оскільки РФ може купувати супутникові знімки для нанесення ракетних ударів

Реклама на dsnews.ua

Про це заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомила у коментарі The Atlantic, передає "ДС".

"Росія, ймовірно, купує через треті країни супутникові знімки для ударів по території України" – наголосила вона.

Черногоренко стверджує, що від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано вже понад сотню "збігів", коли супутник вилітав для знімків конкретної території, а через кілька днів або тижнів це місце обстрілювала Росія.

Після цього супутник знову прямував на місце для фіксування масштабів обстрілу.

"Майже щодня Росія завдає ударів по території України. Для пошуку цілей і для перевірки результатів ударів Росія використовує супутникові дані", – сказала заступниця міністра.

Черногоренко додала, що, на думку українських експертів, ворог шукає додаткові можливості і, ймовірно, купує космічні знімки через треті компанії – зокрема, через західні. У цьому контексті, за її словами, одним із рішень може бути обмежити супутникову зйомку над Україною.

"Ми готові запропонувати механізм, який не вплине на розвиток ринку і стане вирішенням цієї ситуації", – зазначила заступниця міністра.

Як писала "ДС", міністерство оборони США уклало контракт з компанією SpaceX для створення мережі низькоорбітальних супутників-шпигунів на суму $1,8 млрд

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua