• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

"Мінськ-2" не можна виконати, але відмова від нього — самогубство, — Резніков

Реклама на dsnews.ua

Мінські угоди повністю виконати практично неможливо, але Україна не має виходити з них в односторонньому порядку, оскільки це є "самогубством"

Про це заявив віцепремʼєр — міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, щоб "Мінськ" відбувся, треба спочатку вирішити питання безпеки.

"Безпекові завдання, про які говорять навіть учасники "нормандського формату" – спочатку режим тиші. Далі – інше. Але якщо "Мінськ" неможливо виконати на 100%, а я вам точно скажу, що його неможливо виконати хоча б тому, що спочатку має бути взятий під контроль кордон, а потім проведення місцевих виборів. А в "Мінську" написано навпаки — йдеться про можливість і необхідність модернізації", — заявив віцепремʼєр.

Як нагадав Резніков, "Мінські угоди були написані в 2014 році з розрахунку, що вони будуть завершені в 2015 році – вони вже невиконані, вже невиконані питання безпеки".

На думку віцепремʼєра, односторонній вихід України з Мінських угод буде "самогубством".

"Відмовлятися від "Мінська" в односторонньому порядку – це є самогубством. Тому що є політико-дипломатичні домовленості чотирьох країн: Німеччини, Франції, України і Росії. На сьогоднішній день лідери "нормандського формату" зустрілися минулого року 9 грудня в Парижі і домовилися про певні речі, які можна виконати, продемонструвавши, що "Мінськ" може жити", — сказав він.

Віцепремʼєр зазначив, що з часу зустрічі в Парижі на Донбасі було вжито заходів щодо мирного врегулювання. За його словами, майже за всіма пунктами йде виконання Мінських угод.

"Якщо у Росії залишиться політична воля на те, що вони насправді готові вийти з Донбасу, "Мінськ" можна виконати. Немає жодної проблеми сісти на рівні лідерів "нормандського формату" і переглянути "Мінськ" — чесно сказати: тут він працює, тут може спрацювати, тут ніколи не спрацює, давайте в спокійному режимі перепишемо", — заявив Резніков.

Нагадаємо, Резніков в інтервʼю виданню "Дзеркало тижня" зазначив, що "Мінськ" не є майданчиком, на якому може бути досягнутий мир і запропонував підписати інші, наприклад, Стокгольмські угоди, в яких Україна внесла б пункт про передачу контролю над кордоном між Донбасом і РФ до надання особливого статусу регіону і проведення в ньому місцевих виборів.

    Реклама на dsnews.ua