• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Мінюст пропонує мобілізувати людей із судимістю за ненасильницькі злочини

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що українців, які мають судимість із ненасильницьких злочинів, потрібно допустити до ставання на військовий облік

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав інтерв'ю "РБК-Україна", передає "ДС".

За його словами, ідеться насамперед про тих, хто вже вийшов із в'язниці чи навіть ніколи там не перебував.

"За законом вони не можуть бути мобілізованими. Тобто особи, які мають судимість, не підлягають військовому обліку. Власне, це найпростіше і найочевидніше, що треба виправляти. Тут нема питання небезпеки для людей, вони ж ходять по вулицях, спілкуються з нами. Чому вони не йдуть в армію і не виконують обов'язок захищати Україну, я не розумію. Тим паче величезна кількість із них хоче це робити", – сказав Малюська.

Законодавчу норму, яка обмежує мобілізацію засуджених, міністр вважає застарілою. Вона й багато інших законів потребують змін в умовах воєнного стану, упевнений він.

Армія в нинішніх умовах "може приймати багатьох, якщо не всіх", каже Малюська, пропонуючи, зокрема, допустити в армію обвинувачених у корупції українських чиновників, яких він вважає патріотами України.

"Вони часто патріоти, просто патріотизм у них своєрідний і вони жадібні. Ну не тільки жадібні, але давайте відверто. У нас країна десятиліттями культивувала корупцію… У нас було соцопитування, де більшість людей визнавали, що давали хабар у вигляді подарунка або гроші лікарям, освітянам, патрульним. Ну, тобто це явище було мегапоширене. Безумовно, це треба викорінювати, але я не розумію, чому корупціонерів, як і інших, не можна відправляти на війну. Треба", – заявив глава Мін'юсту.

За словами Малюськи, в армію мають іти засуджені за ненасильницькі злочини і ті, хто не становить небезпеки для суспільства, і є чимало військових командирів, готових їх брати, каже міністр.

Окрім корупціонерів, він пропонує мобілізувати порушників правил дорожнього руху.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua