• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

"Мішура і рабство": Зеленський впевнений, що про паспорти РФ на Донбасі забудуть

Президент Володимир Зеленський заявив, що видача жителям окупованого Донбасу російських паспортів порушує міжнародне право, але висловив упевненість, що історія скоро "змиє" проблему паспортизації непідконтрольної території

Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави заявив у своєму інтервʼю телеканалу "Дім", передає "ДС".

Так, президент закликав "з мудрістю" підійти до питання отримання жителями окупованого Донбасу російських паспортів.

"Ми повинні розуміти, що ситуації бувають різні й людей не можна ділити за паспортом. Людину потрібно зовсім інакше сприймати. Є вимушені в житті заходи, і ми всі, не пройшовши через такі випробування, не можемо оцінити це повністю правильно й адекватно… А що стосується Росії щодо паспортизації — тут все просто. І оцінювати можна однозначно — Росія порушує міжнародне право", — підкреслив він.

Президент вважає, що паспортизація ОРДЛО нічим не відрізняється від паспортизації окупованого Криму.

"Спочатку ти роздаєш паспорти Російської Федерації, а потім ходиш і кажеш: я захищаю "своє" населення, вже не тільки російськомовне. Не тільки культуру, а й те, що вони, мовляв, вже "своїх" громадян захищають. Ось чому це небезпечно. Це перше. А друга історія з паспортизацією — вибори до Держдуми, то ще кудись. І ось українці з російськими паспортами — їх садять до автобусів, вивозять, змушують голосувати. Це рабство якесь", — констатував глава держави.

Зеленський також вважає, що історія з паспортизацією закінчиться.

"Але на милування нема силування. І, як показує життя, такі кроки зазвичай історія змиває. Як після дощу, все це змиється, це все мине. І, можливо, колись в якихось книгах залишиться один рядок — ну, була в історії України паспортизація тоді ще окупованої частини Донбасу. Ну, була, а потім минула, й усе повернулося, й усе повернула Україна… вся ось ця мішура — паспортизація, якісь заяви — це все піде.", — переконаний Зеленський.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський впевнений, що наступним етапом після припинення вогню на Донбасі має бути виведення військ. При цьому він упевнений, що Росія пошкодує про своє рішення окупувати Крим.

Також Зеленський запропонував громадянам, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і вважають, що це територія Росії, переїжджати на легітимну територію Російської Федерації.

В "ДНР" назвали цей заклик проявом етноциду.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua