• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Місія ООН підтвердила рекордну кількість страт українських полонених

За зиму російські війська стратили щонайменше 32 українських військовополонених, що більше, ніж в попередні періоди

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період із 1 грудня 2023 р. по 29 лютого 2024 р., передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Експерти провели інтерв’ю з 60 українськими військовими, яких нещодавно звільнили з полону. За словами голови Місії Даніель Белль, майже всі воїни розповідали, що російські військові та посадовці катують полонених, у тому числі застосовують побиття, електричний струм, змушують довго перебувати в незручному положенні, погрожують розстрілом або імітують його. Більше ніж половина полонених пережила сексуальне насильство.

"Більшість військовополонених також згадують про страждання від неспроможності спілкуватись зі своїми родинами, а також відсутність задовільного харчування та медичної допомоги", – додає вона.

Автори звіту зазначають, що ці дані підтверджують, що російська армія продовжує застосовувати раніше встановлені практики катування та нелюдського поводження з військовополоненими.

"Крім цього, ММПЛУ задокументувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках в період з грудня 2023 до лютого 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який з попередніх періодів. ММПЛУ провела незалежну верифікацію трьох зі згаданих випадків", – йдеться в тексті.

Звіт Місії також містить інформацію про насильство російської адміністрації щодо жителів окупованих територій України. В тому числі йдеться про вбивства цивільних осіб, свавільні затримання та обмеження свободи висловлення поглядів.

"Упродовж тримісячного періоду кількість жертв серед цивільного населення лишалась високою: через насильство, пов’язане з конфліктом, загинуло 429 цивільних осіб, ще 1 374 особи були поранені. Значна інтенсифікація обстрілів снарядами та баражуючими боєприпасами з боку Російської Федерації у період з кінця грудня по січень призвела до різкого збільшення кількості втрат серед цивільного населення у віддалених від лінії фронту районах", – підсумовують автори документу.

За даними ООН, загальна кількість встановлених втрат серед цивільних в Україні "лишається співставною з кількістю втрат за попередній період".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua