• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Могли б шантажувати весь світ: Арахамія відзначився дивною заявою щодо ядерної зброї

Україна могла б "шантажувати весь світ", якби зберегла ядерний потенціал і не підписала Будапештський меморандум, який став її "фатальною помилкою"

Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, інформує "ДС".

"У Кравчука, мені здається, була фатальна помилка – позбутися ядерної зброї після підписання нічого не значущого меморандуму (Будапештського, – прим. "ДС"). У принципі, ми сьогодні всі успадковуємо цю велику помилку. Всіма іншими помилками всіх інших президентів можна просто знехтувати. Якби ми були ядерною державою, з нами б усі розмовляли б по-іншому, домовлялися б по-іншому. Якщо навіть на це йти, то йти треба було зовсім по-іншому", — сказав Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24".

При цьому "слуга народу" зізнався, що не знає обставин підписання меморандуму – і зараз "легко розмірковувати, через стільки років".

"Але мені здається, що в той час потрібно було проявити наполегливість і хоча б інші документи (підписувати, — прим. "ДС"). Навіть якби не могли обслуговувати (ядерну зброю, – прим. "ДС"), ми могли б скоротитися, але все одно залишити ядерний потенціал", – сказав Арахамія.

"Ми могли б шантажувати весь світ, і нам би давали гроші на обслуговування, як зараз це відбувається в багатьох інших країнах", – переконаний нардеп президентської політсили.

Варто відзначити, що Арахамія давав інтервʼю виключно російською мовою.

Довідка. Меморандум про гарантії безпеки у звʼязку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відомий як Будапештський меморандум, був підписаний 5 грудня 1994 року.

Згідно з документом, США, Росія і Велика Британія зобовʼязалися в обмін на відмову України від ядерної зброї поважати її незалежність, суверенітет та чинні кордони. З української сторони меморандум підписав другий президент Леонід Кучма.

Перший президент України Леонід Кравчук визнавав, що Будапештський меморандум не врятував Україну від російської агресії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua