• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Монастирський не виключив запровадження режиму НС у прикордонних регіонах

У разі загострення міграційної ситуації на кордоні з Білоруссю може бути запроваджений режим надзвичайного стану у прикордонних областях

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський за підсумками міжвідомчої наради у Луцьку, передає "ДС" із посиланням на "Українську правду".

"Визначені місця дислокації особового складу для посилення Прикордонної служби, Національної гвардії, Національної поліції, визначена взаємодія з іншими підрозділами територіальної оборони, громадських формувань з охорони громадського порядку, і саме вони будуть в коодинації захищати наш державний кордон. Ми бачимо, для цього буде необхідність. Як сказав секретар РНБО, пропрацьовані різні сценарії цих дій, аж до тих, щоб запроваджувався надзвичайний стан у цих прикордонних областях", — сказав Монастирський.

Водночас, за словами міністра, до охорони кордону з Білоруссю не планують залучати військових зі Сходу та Півдня.

"Не планується під час залучення додаткових сил залучення сил зі Сходу та Півдня України. Все, що передбачено, воно там залишається, люди залишаються захищати Україну", — наголосив він.

Монастирський повідомив, що головним планом України є будівництво державного кордону.

"Для цього прийнято рішення РНБО. І прямо зараз планується виділення коштів державного бюджету в бюджеті 2022 року. Це наша стратегічна мета на наступні 2 роки", – сказав він.

Як повідомляла "ДС", секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов за підсумками наради у Луцьку заявив, що на кордоні Білорусі з Польщею перебуває близько 16 тисяч так званих мігрантів і ця криза є не гуманітарною проблемою, а спецоперацією Росії.

Голова СБУ Іван Баканов вважає малоймовірним прорив потоку мігрантів із Білорусі до України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua