• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Музей в Пирогові: охоронну зону збільшили за рішенням суду

Суд зобов’язав Міністерство культури та інформаційної політики прийняти новий наказ про встановлення належних охоронних зон

Реклама на dsnews.ua

Офіс Генпрокурора відстояв в суді охоронні зони, які не підлягають забудові. Про це інформують у пресслужбі правоохоронців, пише "ДС".

Прокурори Офісу Генпрокурора у Київському окружному адмінсуді домоглися скасування незаконного наказу Міністерства культури і туризму України від 2007 року щодо суттєвого зменшення зон охорони Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові. Також суд зобов’язав Міністерство культури та інформаційної політики прийняти новий наказ про встановлення належних охоронних зон.

З метою збереження пам’яток та цілісної музейної експозиції навколо музеїв просто неба встановлюються зони охорони, які передбачають режим використання прилеглих земель із забороною певної діяльності.

У 2005 році Мінкультом було визначено охоронні зони навколо Музею в межах майже 2 км та забороною будівництва нерухомості. Однак, надалі цю зону було суттєво зменшено до 25 м.

"Відсутність належних зон охорони зумовила ризик безповоротної втрати неповторного ландшафту внаслідок забудови прилеглих до Музею територій, активізації зсувоутворення, забруднення підземних та поверхневих вод, а також деформації розміщених на території Музею унікальних дерев’яних зразків народної архітектури, зведених у ХVІ–ХХ століттях", — наголошують прокурори.

Після встановлення цих обставин прокурори звернулися з позовом до суду, який повністю задоволено.

Таким чином, Музей в Пирогові, який функціонує вже понад півсторіччя, й надалі відіграватиме значну роль у збереженні архітектурно-мистецької спадщини минулого як засобу духовного виховання і розвитку української національної самосвідомості".

"Особливістю музею просто неба є розміщення експонатів на відкритому просторі, що потребує достатньої "вільної території" для належного сприйняття архітектурного ансамблю", — додають правоохоронці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua