• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Ми всі здалися": Арестович шкодує, що в 2014 році Україна не відкрила вогонь у Криму

Радник глави Офісу президента України, спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович шкодує, що Україна в 2014 році не відкрила вогонь у Криму для його захисту

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі YouTube-каналу Ukrlife, передає "ДС".

"Памʼятаєте, як ми всі здалися в Криму? У росіян зараз, це достеменно відомо, команда була дуже чітка з Москви, якщо в Криму починається стрілянина, і російські військові несуть перші втрати, негайно згортатися і йти, ніякий Крим уже ніхто не бере. Треба було знайтися 20 військовим, які би не побоялися і вистрілили, тому що вони зобовʼязані були це зробити як військові. Але ми цього не зробили, тому що був тотальний моральний обвал — командири посилалися на Київ, Київ посилався на статут", — розповів Арестович.

За словами спікера української делегації в ТКГ, йому шкода, що в Криму не було прямої команди стріляти і нікому було би цю команду виконувати.

"Як тільки почали стріляти в Маріуполі, коли вистрілив командир "Барсуков" Сухаревский, підполковник морської піхоти, який зараз командує окремим 503-ім батальйоном, тоді він вистрілив у Словʼянську по групі Гіркіна, яка приїхала атакувати "Альфу". Ось, коли знаходиться перший, хто стріляє, або останній, хто не здається, тоді можна зберегти керованість виходу із ситуації і всього іншого. Але не знайшлося. Шкода", — заявив радник глави ОП.

Нагадаємо, раніше Арестович сказав: "Я би змінив назву держави. Назвав би нас Русь-Україна, подвійна назва". Історик і народний депутат від "ЄС" Володимир Вʼятрович назвав таку пропозицію радника глави ОПУ "шкідливою".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua