• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

МЗС спростував заяву про участь України в угоді щодо "Північного потоку-2"

Українська сторона не долучалася до переговорів та погодження пакету домовленостей США та Німеччини щодо газопроводу "Північного потоку-2"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, інформує "ДС".

"Українська сторона не долучалася до переговорів та погодження пакету домовленостей США та Німеччини" — сказав він в коментарі "Європейській правді".

Відповідна заява прозвучала після слів представника Держдепу США про те, що Вашингтон начебто "активно консультувався з Києвом при підготовці угоди з Берліном щодо трубопроводу "Північний потік-2" і включив запропоновані українською стороною ідеї в текст угоди".

"Водночас ми продовжуємо діалог з усіма нашими партнерами щодо бачення шляхів зменшення ключових енергетичних загроз з боку РФ та посилення енергетичної стійкості України та Центральної Європи загалом. Немає сумнівів, що єдиним вигодонабувачем кризи в нашому регіоні є Росія. Відповідно ми вважаємо, що США та Німеччина мають відповідально поставитися до нейтралізації загроз Північного потоку–2", — сказав Ніколенко.

Нагадаємо, найближчими днями США і Німеччина мають оголосити про угоду, що вирішує суперечку з приводу "Північного потоку-2". Угода повинна запобігти відновленню санкцій США проти компанії-оператора Nord Stream 2 AG. Передбачається, що сторони можуть застосувати нові санкції та інші заходи щодо Російської Федерації, якщо Москва використовуватиме трубопровід у політичних цілях.

Разом з тим співголова Українського кокусу в Конгресі США демократ Марсі Каптур жорстко розкритикувала домовленості між Вашингтоном і Берліном щодо російського газопроводу. Вона вимагає скасувати їх.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua