• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Запуск "Північного потоку-2": стали відомі зобов'язання Меркель перед США по Україні

Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні в рамках угоди по російському газопроводу "Північний потік-2" взяла зобов'язання застосувати заходи щодо Росії, якщо Кремль буде використовувати газ як зброю проти України

Реклама на dsnews.ua

Чорновий варіант договору виявився в розпорядженні журналістів американського інформагентства Bloomberg, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У тексті йдеться: якщо Росія спробує застосувати газ як зброю або зробить агресію проти України, то Берлін застосує заходи сам, а також наполягатиме на застосуванні заходів на рівні Євросоюзу. Заходи будуть включати санкції, націлені на обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Високопоставлений американський чиновник розповів Bloomberg, що заходи також можуть включати обмеження поставок газу з Росії до Німеччини. Однак в тексті угоди навмисно зробили двозначне формулювання, щоб Росія не могла підготуватися до заходів у відповідь на свою агресію.

Як писала "ДС", 15 липня президент США Джо Байден під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив, що Росія не повинна використовувати енергетику, зокрема газовий проєкт "Північний потік-2", як зброю і засіб для шантажу сусідів.

Президент України Володимир Зеленський в день зустрічі президента США Джо Байдена і канцлера Німеччини Ангели Меркель у Вашингтоні закликав їх "не обмінювати цінності і безпеку на економічні інтереси" і не домовлятися "про Україну без України". Після зустрічі лідерів США і Німеччини Зеленський заявив, що не побачив конкретних кроків проти газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua