• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

МЗС України засудило проведення Росією перепису населення в окупованому Криму

У Міністерстві закордонних справ України засуджують проведення Росією перепису населення на території окупованого Криму і заявляють про своє право застосування реторсій

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства, передає "ДС".

"Україна засуджує проведення Російською Федерацією всеросійського перепису населення на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та є продовженням намагань легітимізувати спробу анексії тимчасово окупованого Криму, поширити на його територію дію російського законодавства. Проведення перепису на тимчасово окупованій території є недружнім актом щодо нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій", — йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України й є продовженням спроб легітимізувати спробу анексії Криму, поширення на його територію дію російського законодавства.

"Наголошуємо, що, відповідно до положень резолюції Генасамблеї ООН 68/262, так званий "референдум" в АР Крим та м. Севастополь, проведений російською окупаційною адміністрацією 16 березня 2014 року, не має юридичної сили і не може стати підставою для будь-якої зміни статусу Кримського півострова, у тому числі слугувати підставою для зображення результатів перепису населення в окупованому Криму як частини загальноросійського перепису", — підкреслили у дипвідомстві.

Також наголошується, що учасники міжнародної Кримської платформи у Спільній декларації підтвердили невизнання будь-якої зміни статусу АР Крим та Севастополя і готові рішуче протидіяти будь-яким одностороннім спробам змінити міжнародний порядок, заснований на верховенстві права.

Разом з тим, в МЗС України зазначили, що основою для оцінки ситуації в Криму може бути тільки неупереджений і об'єктивний моніторинг з боку міжнародних організацій, а також правозахисних неурядових організацій.

"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення Росією всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати", — резюмували в пресслужбі міністерства.

Як повідомляла "ДС", на 212-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим була представлена доповідь щодо анексованого Криму, зокрема, подальшого погіршення ситуації з правами людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua