• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

МЗС засудило дисонуюче рішення ПАРЄ щодо Гончаренка

Міністерство закордонних справ України засудило рішенням ПАРЄ про позбавлення права голосу члена української делегації, народного депутата від "Європейської солідарності" Олексія Гончаренка

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Міністерство закордонних справ України висловлює підтримку українській делегації в ПАРЄ та засуджує дискримінаційне ставлення до одного із її членів", – сказав він.

У міністерстві підкреслили, що рішення регламентного комітету ПАРЄ дисонує із "зухвалою поведінкою делегації Російської Федерації, яка зводить свою участь в асамблеї виключно до прикриття та виправдання агресивних дій російського керівництва проти країн-сусідів".

Ніколаєнко зауважив, що ПАРЄ має ефективно захищати верховенство права, прав людини та демократії в усіх державах-членах Ради Європи. 

За його словами, лідерство організації особливо потрібне зараз "для протидії протиправним діям Росії, яка, зневажаючи демократичні норми, розв’язала збройну агресію в центрі Європи та чинить масові порушення прав людини на окупованих нею територіях України, Грузії та Молдови".

Як повідомляла "ДС", 27 квітня члени української делегації в ПАРЄ, нардепа Олексія Гончаренка позбавили слова на Асамблеї через донос глави російської делегації Петра Толстого в звʼязку з ситуацією на зимовій сесії на Асамблеї. Українська делегація в ПАРЄ висловила розчарування даним рішенням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua