• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

На Банковій пояснили, навіщо Зеленський хоче скоротити кількість нардепів

Нинішня кількість народних депутатів України є завеликою та породжує спокусу для численних гравців з об’ємним лобістським ресурсом дарувати місця у списках своїх партій

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Офісу президента щодо зменшення кількості депутатів Верховної Ради, інформує "ДС".

"Третє питання у загальнонаціональному опитуванні 25 жовтня буде таким: "Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?" Якщо люди скажуть "так", жоден політик – скільки б у нього не було фінансового, медійного або партійного впливу – не зможе заперечити волю народу", — впевнені на Банковій.

Також в ОПУ спробували обґрунтувати мотивацію відповідного рішення через реформу децентралізації. Там зазначили, що "на місця були передані як більші повноваження, так і суттєво більші фінансові можливості для їхньої реалізації".

"Відповідно, після зміни балансу між центральною та місцевою владою виникла потреба і в більшій концентрації фаховості на рівні національного парламенту. Звична для нас кількість народних депутатів України є завеликою та породжує спокусу для численних гравців з об’ємним лобістським ресурсом дарувати місця у списках своїх партій як винагороду за багатолітнє попутництво. Вважаємо, що депутатський мандат не може бути винагородою. Зменшення кількості народних обранців може позитивно позначитися на якості представництва інтересів виборців. Зросте конкуренція за депутатський мандат. Парламент стане ще професійнішим, що конче необхідно державі сьогодні. А 300 народних обранців є абсолютно виправданою кількістю депутатів з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою країни", — йдеться у заяві ОПУ.

На Банковій нагадали, що для реалізації ініціативи зі скорочення кількості народних обранців "потрібне фінальне голосування парламенту з результатом не менше 300 голосів "за".

"Це неможливо реалізувати силами виключно фракції партії "Слуга народу"… Саме тому президент запропонував народу сказати своє слово та остаточно переконати політиків, що не варто чіплятися за більшу кількість мандатів у Верховній Раді. Кількість точно не дорівнює якості", — резюмували в Офісі глави держави.

Як писала "ДС", 16 жовтня президент Володимир Зеленський озвучив три останні запитання, які буде винесено на т.з. "загальнонаціональне опитування", яке відбудеться у день голосування на місцевих виборах 25 жовтня.

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їхній зміст не було озвучено одразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент вже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя". Згодом стало відомо, що перше питання буде звучати так: "Чи потрібно ввести довічне увʼязнення за корупцію в особливо великих масштабах?". Друге питання стосується вільної економічної зони на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua