• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Банковій спробували "розшифрувати" звернення Зеленського про опитування на виборах

Реклама на dsnews.ua

Опитування, яке пропонує провести 25 жовтня президент Володимир Зеленський, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, але воно потрібне для того, щоб дізнатися, "що насправді думає народ"

Про це йдеться у заяві Офісу президента України, яку було оприлюднено на сайті глави держави, інформує "ДС".

На Банковій вважають, що "протягом кількох десятиліть в Україні зміст політики був відокремлений від очікувань громадян".

"Держава окремо, суспільство окремо. Дуже вузьке коло так званих професійних політиків займалося ексклюзивним напрацюванням як питань стратегічного значення для України, так і відповідей на них. У цьому ми і вбачаємо ключові ризики для нашого майбутнього – держава не завжди могла й хотіла почути своїх громадян і зрозуміти первинні потреби суспільства", — заявили в ОПУ.

Там стверджують, що серед пріоритетів Зеленського, які були анонсовані ще у 2019 році, "окремо стояло бажання дати набагато більше можливостей саме суспільству вирішувати, як розвиватися державі, тобто відкрити в Україні двері для справжньої демократії". Саме для цього, зазначають на Банковій, в парламенті опрацьовується пакет законів про народовладдя, "і ключовий з них – про всеукраїнський референдум – уже на шляху до ухвалення депутатами".

"Але не тільки референдуми можуть використовуватися як засіб безпосереднього впливу громадян на зміст державної політики. Опитування – інший інструмент… Запропоноване президентом загальнонаціональне опитування дасть можливість кожному громадянину висловитися про те, що справді важливо для нашого суспільства, щоб на рівні всієї держави можна було засвідчити суспільну думку без її корегування різними ангажованими "експертами" та політиками з понад 20-річним стажем маніпуляції народними очікуваннями. Тобто держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників. Саме так працює істинна демократія", — йдеться у заяві.

Разом з тим на Банковій наголошують, що опитування, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків.

"Потреба у цій формі безпосередньої демократії зумовлена тим, що зміст політики у державі має визначати народ, а не виключно ті, хто має достатньо медійного впливу та грошей, щоб маніпулювати у своїх особистих інтересах враженням про суспільну думку. 25 жовтня ми дізнаємося про те, що насправді думає народ. А також поставимо ті запитання, які ніхто й ніколи не хотів ставити напряму своїм співгромадянам у нашій країні", — резюмували в ОПУ, не повідомивши про зміст "важливих питань до українців".

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — у день голосування на місцевих виборах. У рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їхній зміст наразі невідомий. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент працює над реалізацією запровадження в Україні механізмів народовладдя.

У парламентській фракції "Європейська солідарність" вже висловили обурення з приводу "геніальної пропозиції" Зеленського.

    Реклама на dsnews.ua